ورود/ثبت نام

شناخت انجیر استهبان و ویژگی های آن

انجیر استهبان

انجیر استهبان گونه ای از انواع خشکبار است که خواص گوناگونی دارد. هر دویست گرم از این مواد مغذی شامل پانصد کالری، هفت گرم فیبر، شصت و پنج گرم کربوهیدرات، ده گرم چربی، و چهار گرم پروتئین است که به ترتیب از دیگر انجیرها ارزشمندتر است.

انحیر استهبان

انجیر سرشار از ویتامین های B2، A، B1 و فسفر، آهن، منگنز، مس، پتاسیم و کلسیم است. انجیر حین اینکه خشک می شوند کم آب، و رنگ آنها متغیر می شود. این میوه با ارزش بر خلاف میوه های خشک، حین خشک شدن لزومی به اضافه کردن شیرین کننده ندارد و با اینکه آب آن از دست می رود نیز شیرین تر می شود.انجیر دومین شیرینی طبیعی بعد از خرما در جهان است که با خوردن آن بر خلاف دیگر شیرینی ها به دندان ها آسیب نمی رساند و حتی می تواند پوسیدگی های دندان ها را بهبود و التیام بخشد. همچنین به عنوان یک آجیل سالم و مغذی می توانید در تمام فصول سال از آن استفاده کنید.

خواص بی نظیر انجیر استهبان

انجیر استهبان از دیگر مواد غذایی سرشار از فیبر است که مصرف زیاد آن می تواند بیماری های گوارشی مانند یبوست مزمن را درمان کند پس با مصرف آن حرکات روده ای بهبود، و سبب سلامتی دستگاه گوارش می شود. همچنین اثرات منگنز و پتاسیم موجود در این ماده پر از ویتامین، باعث کم شدن اسیدیته و حذف کردن سموم از خون و جلوگیری از بیماریهای قلبی، جلوگیری از ریزش مو، سنگ کلیه، نقرس و آرتروز می شود. انجیر سیستم گوارش بدن را تقویت می کند، برای مادران باردار و شیرده و همچنین کودکان سودمند است.

انحیر استهبان

انجیر استهبان به عنوان یک نوع آجیل و یک میان وعده غذایی محسوب می شود که اثرات مثبتی برای سلامتی افراد در تمام سنین مختلف دارد. پیشگیری از سرطان، درمان کم خونی، بهبود فرایند هضم غذا، بهبود سلامت بینایی، درمان بی خوابی، بهبود سطح انرژی افراد، تنظیم سطح PH بدن از جمله خواص بی نظیر این ماده غذایی می باشد. با توجه به اینکه این ماده مغذی دارای یون های آهن، کمپلکس ویتامین B و مس است، اضافه کردن آن به وعده های غذایی بسیار با اهمیت است

فواید درمانی انجیر استهبان چیست؟

جوشانده انجیر استهبان از سرماخوردگی جلوگیری می کند و برای برطرف کردن التهابات دستگاه تنفس موثر است. این میوه پر ویتامین برای بیماری ریه و سینه مفید است. موکیلاژ بالای انجیر استهبان گلو درد را درمان می کند و همچنین وجود کلسیم زیاد در این ماده مغذی استخوان ها را سلامت میکند.

انجیر استهبان

مصرف مرتب این میوه پر ویتامین به درمان جوش، درمان گوش درد، درمان آبسه و پایین آوردن تب کمک می کند. یکی از معروف ترین و مهم ترین فواید درمانی انجیر درمان یبوست است به این روش که مقداری انجیر را به مدت چند ساعت در آب جوش خیسانده تا خوب مثل ژله ببندد، خوردن پنج عدد انجیر خیسانده شده در روغن زیتون به همراه یک استکان آب آن خواص ملین کننده دارد و یبوست را درمان می کند. بهترین مسکن گلودرد شربت انجیر است به همین خاطر است که می گویند ده عدد انجیر را به صورت شربت در آورده و موقع مریضی میل کنید.

مهمترین انواع انجیر استهبان کدامند؟

انجیر پرک : یکی از انواع انجیر استهبان می باشد این ماده مغذی دارای ویژگی خاصی میباشد که این ویژگی خاص تبدیل به با ارزشمندترین انجیر موجود در استهبان شده است و دلیل مرغوبیت آن شکافی است که در آن ایجاد شده است.

انجیر خرمنی: انجیر خرمنی گونه ای دیگر از انواع انجیرهای استهبان است که بیشترین برداشت انجیر در استهبان متعلق به این نوع انجیر می باشد. و همچنین بالاترین مقدار صادرات انجیر کشور مختص انجیر خرمنی است. این نوع انجیر خیلی کم شکاف خورده یا اصلا شکاف نخورده است. قیمت انجیر خرمنی بستگی به میزان شکاف انتهای میوه، رنگ میوه و اندازه میوه دارد بنابراین هرچه رنگ میوه روشن تر، شکاف بزرگتر و اندازه ی بزرگتری داشته باشد قیمت آن بیشتر است.

انجیر منگ: این نوع انجیر استهبان از نظر درجه بندی، درجه سه می باشد که اندازه ای ریز و رنگی تیره دارد. این نوع انجیر بیشتر در انواع بیسکویت انجیر، مسقطی و مربا مورد استفاده قرار می گیرد.

انجیر قاقو: این نوع انجیر سبک، خشک و شکننده است و دارای پوستی صاف است یعنی چین و چروک کمتری نسبت به دیگر انجیر ها دارد.

برای اطلاع از کیفیت و قیمت انواع انجیر استهبان به سایت www.khoshkbargol.com

سبد خرید
There are no products in the cart!
مجموع
تومان
ادامه خرید
0